Boeing розробила програмне забезпечення для проблемних літаків 737 MAX

Boeing розробила програмне забезпечення для проблемних літаків 737 MAX

Корпорація Boeing розробила оновлення програмного забезпечення літаків серії 737 MAX для запобігання збоїв в роботі автоматизованої системи управління польотом і чекає схвалення регулятора США. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву компанії.

 

Мова йдеться про роботу системи запобігання зривів (MCAS), яка могла стати причиною аварії літаків Boeing 737 MАХ в Ефіопії 10 березня і Індонезії в жовтні 2018 року, надаючи невірні дані про кути нахилу літака.

Якщо до цих пір система неодноразово примушувала ніс опускатися, після поновлення вона буде видавати попередження тільки один раз, надаючи пілотам більше контролю над літаком.

Раніше FT і Reuters повідомляли, що компанія має намір встановити в кабінах пілотів 737 MАХ систему попередження про протиріччя в даних двох ключових датчиків, що визначають кут нахилу літака. «Сигнальні лампи» будуть загорятися в тому випадку, якщо датчики передають різні показники.

Федеральне авіаційне управління (FAA) заявило, що ще не перевірило і не сертифікувало оновлення програмного забезпечення.

Асоціація Allied, що представляє пілотів American Airlines Group Inc., заявила, що задоволена зусиллями Boeing щодо вдосконалення систем безпеки, але попередила, що з сертифікацією поспішати не слід. Виправлення повинно бути повністю перевірено і враховувати будь-яку додаткову інформацію, отриману в результаті розслідування катастрофи літака в Ефіопії.

Нагадаємо, 10 березня, розбився Boeing 737 MAX 8 Ethiopian Airlines, через кілька хвилин після зльоту з аеропорту столиці Ефіопії Аддіс-Абебі. Літак здійснював рейс ET 302 в столицю Кенії - Найробі. Авіалайнер вилетів в 08:38 за місцевим часом, контакт з літаком пропав о 08:44. На борту перебували громадяни 35 країн: 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Ніхто з них не вижив.

Після цього ряд авіакомпаній призупинили польоти літаків Boeing 737 MAX в якості додаткової міри безпеки.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x