Надважливість та збалансованість майбутньої авіаційної стратегії обговорили в Авіакомітеті

Надважливість та збалансованість майбутньої авіаційної стратегії обговорили в Авіакомітеті

15 серпня 2017 року в Торгово-промисловій палаті України відбулося засідання Авіаційного комітету при ТППУ. Захід пройшов у форматі круглого столу на тему «Авіаційна стратегія: шляхом до відновлення інфраструктури аеропортів та збільшення пасажиропотоку». Метою засідання було обговорення поточного стану інфраструктури в аеропортах та напрацювання спільного бачення щодо майбутнього розвитку аеропортів та збільшення їх пасажиропотоку. До участі долучилися керівники аеропортів та члени Авіаційного комітету при ТППУ. Спікерами виступили:

 • Євгеній Дихне, Голова Авіаційного комітету при ТППУ, перший заступник генерального директора ДП МА «Бориспіль»;
 • Богдан Долінце, авіаційний експерт;
 • Володимир Наумов, Голова ради ГО «ВЦРТІ»;
 • Кирило Новіков, директор УДПТ НДІ ЦА "Украеропроект".

Розпочав обговорення Євгеній Дихне, який в першу чергу звернув увагу на той факт, що питання авіаційної і транспортної стратегії хвилюють не тільки учасників авіаційного ринку, але й представників супутнього бізнесу.

Богдан Долінце у своєму виступі зосередився на ключових викликах стратегії розвитку авіаційної галузі, серед яких назвав визначення місії всіх аеропортів в транспортній системі України, узгоджений розвиток інфраструктури аеропортів, побудова мультимодальних кластерів на базі вузлових аеропортів та лібералізацію економічної діяльності аеропортів.

Також Богдан розповів аудиторії про основні пріоритети Національної транспортної стратегії України до 2030 року та цілі державної політки в авіації, визначені Кабміном. Експерт підкреслює: деякі питання досі потребують пильної уваги та швидкого вирішення, як, наприклад, інтеграція аеропортів в мультимодальну транспортну систему.

Наступним виступав Кирило Новіков, який темою своєї доповіді обрав інфраструктуру діючих аеропортів України. Він наголосив на тому, що в силу потужної тенденції до зростання пасажиропотоку в цілому світі, неминучою є модернізація аеропортової інфраструктури. Українські аеропорти на сьогодні стикаються із рядом проблем, серед яких відсутність моделі взаємодії між власником та аеропортом, неоднозначність механізму РРР, труднощі з оперуванням майном аеропорту, висока база оподаткування земель та ПДВ на перельоти всередині країни.

Кирило говорив про розвиток регіональних українських аеропортів, про необхідність спільного використання військових аеродромів та особливості реконструкції деяких аеродромів. Ішлося не лише про проблеми – директор Украеропроекту презентував чіткі кроки для їх вирішення:

 1. Розробка стратегії розвитку авіаційної галузі України як складової НТС.
 2. Стимуляція залучення приватного капіталу до управління аеропортами.
 3. Розробка маркетингової стратегії просування аеропортів України.
 4. Активізація прикордонних проектів для розвитку регіональних аеропортів.
 5. Реконструкція аеродромів України.
 6. Запровадження комплексної стратегії управління неавіаційними доходами аеропортів України.
 7. Покращення ефективності управління персоналом в аеропортах України.

Після цього слово було надано керівникам аеропортів, які поділилися з присутніми основними проблемами, із якими стикаються їхні підприємства. Про можливості аеродрому Білої Церкви говорили Сергій Кандауров, директор КП «БВАК» та Євген Трєскунов, член правління Асоціації «Аеропортів України». Представник аеропорту Київ-Антонов 2 розповів, що аеродром в Гостомелі наразі використовується для обслуговування власної авіакомпанії – «Авіалінії Антонова», проте готовий до побудови пасажирського терміналу та обслуговування лоукостерів за наявності політичної волі.

Також на заході була присутня Галина Дурмуш, начальник авіаційного відділу Міністерства інфраструктури України, тож не оминули увагою й питання розробки стратегії розвитку аеропортів та авіації. Не секрет, що наразі бачення учасників авіаційного ринку та регулятора не збігаються в багатьох питаннях – аеропорти виступають за повну децентралізацію управління, а МІУ переконане в доцільності централізації у цій сфері, тож захід став чудовою можливістю для обох сторін висловити свої позиції. Керівники аеропортів поділилися власним баченням майбутньої стратегії та проблемами, із якими стикаються на даний час, а представниця уряду запевнила, що висловлені думки та пропозиції буде неодмінно взято до уваги при розробці майбутнього документу.

На завершення обговорення було висловлено оптимістичні прогнози щодо розвитку авіації в Україні та аеропортів зокрема, залучення іноземних інвестицій в реконструкцію аеропортів та визначення із стратегією галузі на найближчі роки. 

 

 

Медіа

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x