Проблема з браком "польських" дозволів на автоперевезення збережеться до кінця року - МІУ

Проблема з браком "польських" дозволів на автоперевезення збережеться до кінця року - МІУ

Міністерство інфраструктури звинувачує Державну службу України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеку) в нестачі дозволів на право здійснення автоперевезень в Польщу і констатує, що така проблемна ситуація збережеться до кінця року, незважаючи на ряд вжитих зусиль для її вирішення.

"Введення обмежень докорінно не вплине на виправлення ситуації до кінця 2018 року", - йдеться в повідомленні Мінінфраструктури в понеділок за підсумками проведеної на минулому тижні наради.

За словами заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка, Укртрансбезпека видає українським перевізникам дозволи з порушеннями чинного законодавства.

Юрій Лавренюк повідомив, що з 1 жовтня 2018 року польські дозволи категорії Євро-1 та Євро-2 будуть оформлюватись лише на автотранспортні засоби категорії Євро-3 і вище, повною масою більше 10 тон, за умовизавантаження до Польщі або транзитом по її території. Крім того, вищезазначені дозволи будуть видаватись не більше одного на транспортний засіб протягом одного кругорейсу, що унеможливить зміну виду перевезення під час його виконання в прямому та зворотному напрямках.

Заступник Міністра також проінформував присутніх, що під час проведення останнього засідання Змішаної українсько-польської Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень польською стороною було заявлено про кількість використаних дозволів українськими перевізниками за вісім місяців 2018 року на рівні 105 тисячі штук. Однак за даними ДСБТ за цей період було оформлено, видано, повернуто та знищено майже 155 тисяч бланків.

«Натомість за повідомленнями Державної фіскальної служби України протягом останнього місяця виникли непоодинокі випадки використання українськими перевізниками польських дозволів, які вже начебто були знищені. Представниками АсМАП було озвучено, що в разі закінчення польських дозволів, перевізники змушені шукати різні варіанти для можливості здійснення перевезень по контрактах і навіть звертатись до «тіньового ринку з продажу дозволів», який був утворений внаслідок дій або бездіяльності службовців Державної служби України з безпеки на транспорті», - зауважив Юрій Лавренюк.

Присутні одноголосно підтримали пропозицію заступника Міністра Юрія Лавренюка про анулювання всіх знищених та «тіньових» дозволів і відповідного звернення до Державної фіскальної служби України та Міністерства інфраструктури Республіки Польща щодо вжиття відповідних заходів до перевізників, які будуть їх використовувати.

Враховуючи ситуацію яка склалась, Міністерство інфраструктури попереджає всіх автомобільних перевізників про відповідальність, передбачену чинним законодавством, за використання дозволів придбаних на «тіньовому ринку».

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x