У схваленій Концепції розвитку аеропорту "Бориспіль" передбачили можливість будівництва підземної залізниці

У схваленій Концепції розвитку аеропорту "Бориспіль" передбачили можливість будівництва підземної залізниці

Урядовий комітет схвалив Концепцію розвитку міжнародного аеропорту "Бориспіль" до 2045 року. Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна». Згідно з повідомленням, це передбачає інвестиції в обсязі EUR 3,4 млрд і збільшення пасажиропотоку до 54 млн пасажирів на рік (сьогодні 12 млн пас / год).

Як наголошується в концепції розвитку аеропорту, планується, що аеропорт може забезпечити обслуговування в 2019 році - 14,4 млн пасажирів, у 2030 році - 27,7 млн ​​пасажирів, в 2040 році - 44, 3 млн пас. і в 2045 році - близько 53,9 млн пасажирів.

Для досягнення цілей концепції до 2021 року передбачаються, зокрема: реконструкція другої злітно-посадкової смуги; подовження галереї і перону терміналу D на південь; реконструкція вантажного терміналу; будівництво нового офісного центру.

На другому етапі (2022-2024 рр.): Початок будівництва першої черги основного пасажирського терміналу, з'єднаної з подовженою галереєю терміналу D; будівництво нових швидкісних руліжних доріжок і модернізація існуючих руліжних доріжок першої злітно-посадкової смуги; пристрій нових місць стоянки повітряних суден; будівництво нового вантажного терміналу, і т.п.

На третьому етапі (2025-2031 рр.): Будівництво другої черги основного пасажирського терміналу; перенесення існуючих аварійно-рятувальних станцій; облаштування зони технічного обслуговування авіакомпаній; будівництво перону та ангарів для технічного обслуговування повітряних суден.

На наступних етапах (2034-2045 рр.): Будівництво наступних черг основного пасажирського терміналу; розширення вантажного сектора; подовження галереї основного пасажирського терміналу та розширення наявних потужностей паливозаправного комплексу та інженерної інфраструктури.

Загальна площа земельних ділянок, що знаходяться в користуванні аеропорту, становить 937,6 гектара. Передбачається додаткове відведення земельних ділянок площею близько 600 гектарів під розвиток інфраструктури аеропорту за рахунок земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб у порядку і відповідно законами України.

Передбачається також реконструкція існуючої та будівництво нової під'їзної автодороги для розподілу транспортних потоків на в'їзді і виїзді.

Для доставки вантажів передбачається будівництво окремої дороги до виробничо-технічної зони з південного боку аеропорту.

Крім цього в зв'язку зі збільшенням обсягів пасажирських перевезень передбачається можливість будівництва підземної залізниці до центрального терміналу аеропорту.

Міжнародний аеропорт "Бориспіль" є найбільшим в Україні із загальною займаною площею близько 1 тис. га. Має дві злітно-посадочні смуги: одну - довжиною 4 тис. м, шириною 60 м, другу - довжиною 3,500 тис. м, шириною 63 м. На його території розташовані чотири пасажирські термінали і поштово-вантажний комплекс.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x