В аеропорту «Київ» хочуть збільшити смугу для прийому важчих літаків

В аеропорту «Київ» хочуть збільшити смугу для прийому важчих літаків

Аеропорт Жуляни («Київ» імені Ігоря Сікорського) в найближчі роки розраховує подовжити злітно-посадочну смугу, щоб вона могла приймати більш важкі літаки Airbus A321, які використовує основний авіаперевізник повітряних воріт Wizz Air.

Про це журналістам розповів співвласник компанії «Майстер-Авіа», яка управляє аеропортом, Денис Костржевський, інформує avianews.

«З точки зору збільшення ваги повітряних суден і їх довжини - ми цю проблему знаємо. Зараз документи щодо додаткового відведення землі по торцях злітно-посадкової смуги для її подовження знаходяться на розгляді в Київській адміністрації», - сказав він.

За оцінкою Костржевського, весь процес подовження смуги може зайняти 3-5 років, після чого аеропорт зможе приймати А321 без обмежень, проте на даний момент землю на ці цілі не виділили.

«Ще невідомо, за рахунок чого будуть проводитися роботи. Швидше за все, це буде симбіоз державно-приватного партнерства», - спрогнозував співвласник «Майстер-Авіа».

Він додав, що на даний момент Wizz Air в аеропорту все влаштовує, а інформація про можливий перехід лоу-коста в Бориспіль є елементом шантажу в переговорах щодо надання додаткових знижок і комфорту для пасажирів.

В даний час Wizz Air активно нарощує флот за рахунок поповнення його більш важкими і місткими літаками А321, тоді як раніше флот лоу-коста складався тільки з А320. Через обмеження смуги А321 не може використовуватися з повноцінною завантаженням для польотів в Жуляни.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x