Мінінфраструктури заблокувало діяльність 70% суб’єктів які здійснюють обов’язковий технічний контроль ТЗ

Мінінфраструктури заблокувало діяльність 70% суб’єктів які здійснюють обов’язковий технічний контроль ТЗ

Кабінетом Міністрів України постановою №46 від 23.01.2019 було внесено суттєві зміни до постанови №137 від 30.01.2012 що регулює «Порядок проведення обов’язкового контролю (ОТК) та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів».

Зміни, що були внесені фактично призупинили роботу майже 70% суб’єктів господарювання що здійснюють ОТК. З майже 600 дільниць, на кінець 2018 року, що проводили ОТК станом на тепер діяльністю мають право провадити близько 100 дільниць. У 14 областях працює всього по 2-3 суб’єкти, що мають право провадити ОТК. У 6 областях немає жодного суб’єкту, що має право на проведення ОТК.

З діючих дільниць майже 75% контролюється п’ятьма суб’єктами господарювання. З 58 підприємств, які подали документи на отримання дозволу від Мінінфраструктури, дозволи отримали лише 16 підприємств. Іншим підприємствам у наданні дозволу було відмовлено через ті чи інші причини.

За словами представників «Асоціації суб’єктів проведення перевірок транспортних засобів» представники МІУ ігнорували заклики до вирішення проблеми.

Голова Експертної ради при Міністерстві інфраструктури України, Голова ради ГО «ВЦРТІ» Володимир Наумов вважає, що при внесенні змін до постанови не було враховано надважливе питання – час який повинен був бути наданий на імплементацію норм постанови на підприємствах які здійснюють ОТК за старими правилами. На думку Володимира Наумова – для того, щоб імплементувати зміни необхідно було виділити не менше одного року.

Нагадаємо, що 21.02.2019 в МІУ пройде нарада, щодо ситуації з ОТК.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x