Grain Storage Forum Elevator 2021 став найбільшою подією року на зерновому ринку

Grain Storage Forum Elevator 2021 став найбільшою подією року на зерновому ринку

Минулого вівторка, 25 травня, у Києві пройшов Grain Storage Forum Elevator 2021 – найбільший масовий захід на ринку зберігання, переробки, трейдингу і логістики зерна в Україні, організаторами якого стали компанія «ПроАгро Груп» і Українська зернова асоціація.

Форум зібрав близько 1000 учасників, які представляли сотні підприємств зернової галузі з усіх регіонів України, органи державної влади, засоби масової інформації.

Відкрив форум керуючий партнер «ПроАгро Груп» Олег Клименко, до його привітальних слів присутнім доєднався президент УЗА Микола Горбачьов. Обидва зазначили, що через пандемію коронавірусу усі підприємства вимушені були певною мірою самоізолюватися, а їх представники -поставити на паузу й ділові, й особисті контакти. Тож тим ціннішою стала можливість зібратися разом у такому представницькому колі й обговорити нагальні питання вітчизняного зернового ринку.

На відкритті форуму виступили зі своїм баченням порядку денного аграрної галузі заступник міністра економіки Тарас Качка, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, голова Держпроспоживслужби Владислава Магалецька, екс-виконувачка обов’язків міністра агрополітики Ольга Трофімцева, керуючий директор напрямку прямих інвестицій компанії Dragon Capital Андрій Носок. Причому на форумі вони виступили не суто у ролі «весільних генералів», а брали безпосередню участь у проведенні круглих столів, модерації конференцій, самі були на них спікерами.

Загалом у рамках форуму відбулося п’ять тематичних конференцій. Головній – елеваторній тематиці, яка й дала назву всьому форуму – була присвячена конференція «Зберігання зерна 2021», на якій обговорювалися сучасний стан та головні питання сталого розвитку елеваторної галузі, технологічні інновації так ефективність зерно зберігання.

Не менш чисельною й чи не найбільш емоційною за запалом дискусій стала конференція «Трейдинг та логістика 2021», у фокусі обговорення якої були стратегії аграрного експорту, перспективи зернової торгівлі та перевезень продукції рослинництва й переробки, питання забезпечення сталої якості вітчизняної агропродукції як умова закріплення на світових ринках і розширення географії міжнародних поставок.

Цього року форум доповнився напрямком зернопереробки й виробництва комбікормів. Власне, окремою подію стало проведення «Комбікормового форуму», на якому йшлося про тенденції розвитку галузей тваринництва й кормовиробництва, ринкові механізми та участь держави в стимулюванні підвищення безпеки і якості продукції, забезпеченні контролю за ними. Паралельно проходила міжнародна конференція «Глибока переробка зернових», присвячена роботі біозаводів, будівництву нових переробних потужностей, створенню нової доданої вартості.

Також вперше в рамках форуму пройшла тематична конференція «Податки, облік, право підприємств зберігання та переробки зерна» - на ній йшлося про податкові маневри в аграрному бізнесі, захисті його власників та інвестицій від рейдерства, правові ризики й виклики у роботі аграрниз підприємств.

Частиною усіх конференцій, на яких загалом виступило більше ста спікерів, стало проведення близько десяти круглих столів. На одному з них, присвяченому впровадженню новітніх технологій зернового ринку, виступив у прямому включенні «китайський Білл Гейтс», співзасновник компанії XAG Джастін Гонг, який не зміг особисто приїхати на форум через епідеміологічні обмеження.

Урізноманітнила й доповнила програму зернового форуму виставка обладнання, послуг, технологій і інновацій для зернового ринку Grain Storage Expo. Вперше такий формат був випробуваний торік і отримав схвальні відгуки, тож цього разу і межі, і кількість учасників виставки були вдалося збільшити – свої експозиції представили понад 80 експонентів, і біля стенду кожного з них було велелюдно впродовж всього дня роботи форуму.

А завершило роботу форуму нагородження переможців конкурсів на звання кращих підприємств і кращих їх керівників, які працюють у галузях зберігання і переробки зерна, виробництва комбікормів, зернового трейдингу і логістики. Переможці визначалися за кількістю голосів, відданих за них шляхом відкритого голосування в Інтернет (50% підсумкової оцінки), а також голосуванням професійного журі у складі авторитетних у кожній галузі осіб (решта 50%).

Загалом, за підрахунком понад 100 тисяч голосів, було визначено 12 переможців у номінаціях:

 • «Кращий елеватор 2020»- «Агротермінал Констракшн» (Степанівський елеватор Райз);
 • «Кращий керівник елеватора-2020» - Сергій Щербань, директор Білозаводського елеватора (Харківська область);
 • «Кращий постачальник елеваторного обладнання 2020» - Хорольський механічний завод (Полтавська область);
 • «Переробник зернових 2020» - ТОВ «Агріком Груп»;
 • «Переробник олійних 2020» - Вінницький олійно-жировий комбінат «Віойл»;
 • «Логіст аграрного ринку 2020» - компанія «Вертикаль»;
 • «Трейдер аграрного ринку 2020» - «КОФКО Агрісорсіз Україна»;
 • «Кращий виробник комбікормів 2019» - ТОВ «Фідлайф» (Луганська область);
 • «Інноваційний виробник комбікормів 2019» - Летичівський комбікормовий завод ГК «Єдінство»(Хмельницька область);
 • «Кращий постачальник сировини для виробництва комбікормів 2019» - Завод з виробництва преміксів NOVACORE (ТОВ «Інбел», Дніпропетровська область);
 • «Кращий постачальник обладнання та для кормовиробництва 2019» – «Бушхофф Україна» (ТОВ «Сій Добро», Київська область);
 • «Кращий керівник комбікормового заводу 2019» - Вісхан Ісламов, директор Ізюмського комбінату хлібопродуктів ДПЗКУ (Харківська область).

Коментуючи підсумки форуму, президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов зазначив, що це перша масова подія після кількох жорстких локдаунів, пов’язаних з пандемією коронавірусу, і подія довгоочікувана – зерновики скучили за живим спілкуванням.

«Безумовно, це найбільша зустріч представників ринку у цьому році, яка дозволила обговорити численні актуальні проблеми ринку. Про якість фахових дискусій на форумі свідчить, з одно боку, рівень його спікерів, які є провідними спеціалістами у своїх галузях, а з іншого – рівень учасників, серед яких чимало керівників великих бізнесів. Форум, безумовно, дасть новий імпульс розвитку галузі», - зазначив Микола Горбачьов.

Своєю чергою керуючий партнер «ПроАгро Груп» Олег Клименко виступив на форумі з пропозицією перетворити його зі щорічної події у постійно діючий майданчик для обміну досвідом, просування ідей, рішень і передових технологій зернового ринку.

Організатори форуму дякують всі учасникам і гостям Grain Storage Forum Elevator 2021. Окрема подяка діловим партнерам форуму, без яких проведення його було б неможливим, а саме: елеваторному партнеру об’єднаній компанії КMZ Industries та «Варіант Агро Буд», інноваційному партнеру RIELA, офіційному партнеру TORNUM, юридичному партнеру Юридичній Групі EUCON, Генеральному партнеру комбікормового форуму INTER EDINSTVO HOLDING, енергетичному партнеру UNISOLAR, технологічному партнеру Sigfox Ukraine, Офіційному партнеру комбікормового форуму KAHL, партнеру у світі роботехніки Drone.UA, Спеціальному партнеру комбікормового форуму BIOFARM, Спеціальному парнеру конференції «Зберігання зерна 2021» KODA, партнеру ділового стилю CREATORE, Офіційному партнеру конкурсу «Елеватор року» Symbol, партнеру FIGARO, партнеру Nemiroff.

Також «ПроАгро Груп» й УЗА дякують генеральному медіа-партнеру форуму інтернет-виданню Elevatorist.com, Генеральному інформаційному партнеру журналу «СУДОХОДСТВО», Ексклюзивному медіа-партнеру журналу LANDLORD.
Окрема подяка нашим чисельним медіа та інформаційним партнерам, яких у рамках підготовки події було понад 40 – профільні аграрні видання та ресурси.

Пресс-релиз (рус.)

Grain Storage Forum Elevator 2021 стал крупнейшим событием года на зерновом рынке

В минувший вторник, 25 мая, в Киеве прошел Grain Storage Forum Elevator 2021 – самое массовое событие на рынке хранения, переработки, трейдинга и логистики зерна в Украине, организаторами которого стали компания «ПроАгро Групп» и Украинская зерновая ассоциация.

Форум собрал около 1000 участников, представлявших сотни предприятий зерновой отрасли из всех регионов Украины, органы государственной власти, средства массовой информации.

Открыл форум управляющий партнер «ПроАгро Групп» Олег Клименко, к его приветственным словам к собравшимся присоединился президент УЗА Николай Горбачев. Оба отметили, что из-за пандемии коронавируса все предприятия вынуждены были в определенной степени самоизолироваться, а их представители - поставить на паузу и деловые, и личные контакты. Поэтому тем ценнее стала возможность собраться вместе в таком представительном кругу и обсудить насущные вопросы отечественного зернового рынка.

На открытии форума выступили со своим видением актуальной повестки дня аграрной отрасли заместитель министра экономики Тарас Качка, президент Украинской аграрной конфедерации Леонид Козаченко, председатель Госпродпотребслужбы Владислава Магалецкая, и. о. министра агрополитики в 2019 г. Ольга Трофимцева, управляющий директор направления прямых инвестиций компании Dragon Capital Андрей Носок. Причем на форуме они выступили не просто в роли «свадебных генералов», а принимали непосредственное участие в проведении круглых столов, модерации конференций, сами были на них спикерами.

Всего в рамках форума состоялось пять тематических конференций. Главной - элеваторной тематике, которая и дала название всему форуму - была посвящена конференция «Хранение зерна 2021», на которой обсуждались современное состояние и основные вопросы устойчивого развития элеваторной отрасли, технологические инновации и эффективность зернохранения.

Не менее многочисленной и едва ли не самой эмоциональной по накалу дискуссий стала конференция «Трейдинг и логистика 2021», в фокусе обсуждения которой были стратегии аграрного экспорта, перспективы зерновой торговли и перевозок продукции растениеводства и переработки, вопросы обеспечения стабильного качества отечественной агропродукции как условия закрепления на мировых рынках и расширения географии международных поставок.

В этом году форум был дополнен направлением зернопереработки и производства комбикормов. Собственно, отдельным событием стало проведение «Комбикормового форума», на котором шла речь о тенденциях развития отраслей животноводства и кормопроизводства, рыночных механизмах и участии государства в стимулировании повышения безопасности и качества продукции, обеспечении контроля за ними. Параллельно проходила международная конференция «Глубокая переработка зерновых», посвященная работе биозаводов, строительству новых перерабатывающих мощностей, созданию новой добавленной стоимости.

Также впервые в рамках форума прошла тематическая конференция «Налоги, учет, право предприятий хранения и переработки зерна» - на ней говорили о налоговых маневры в аграрном бизнесе, защите его владельцев и инвестиций от рейдерства, правовые риски и вызовы в работе аграрных предприятий.

Частью всех конференций, на которых в целом выступило более ста спикеров, стало проведение около десяти круглых столов. На одном из них, посвященном внедрению новейших технологий зернового рынка, выступил в прямом включении "китайский Билл Гейтс», соучредитель компании XAG Джастин Хонг, который не смог лично приехать на форум ввиду эпидемиологических ограничений.

Разнообразила и дополнила программу зернового форума выставка оборудования, услуг, технологий и инноваций для зернового рынка Grain Storage Expo. Впервые такой формат был опробован в прошлом году и получил положительные отзывы, поэтому в этот раз и площадь, и количество участников выставки удалось увеличить - свои экспозиции представили более 80 экспонентов, и у каждого стенда было многолюдно в течение всего дня работы форума.

А завершило работу форума награждениепобедителей конкурсов на звание лучших предприятий и лучших их руководителей, работающих в области хранения и переработки зерна, производства комбикормов, зернового трейдинга и логистики. Победители определялись по количеству голосов, отданных за них путем открытого голосования в Интернет (50% итоговой оценки), а также голосованием профессионального жюри в составе авторитетных в каждой отрасли лиц (остальные 50%).

Всего, по итогу подсчета более 100 тысяч голосов, были определены 12 победителей в номинациях:

 • «Лучший элеватор 2020» - «Агротерминал Констракшн» (Степановский элеватор Райз);
 • «Лучший руководитель элеватора-2020» - Сергей Щербань, директор Белозаводского элеватора (Харьковская область);
 • «Лучший поставщик элеваторного оборудования 2020» - Хорольский механический завод (Полтавская область);
 • «Переработчик зерновых 2020» - ООО «Агриком Групп»;
 • «Переработчик масличных 2020» - Винницкий масложировой комбинат «Виойл»;
 • «Логист аграрного рынка 2020» - компания «Вертикаль»;
 • «Трейдер аграрного рынка 2020» - «КОФКО АГРИ РЕСОРСИЗ УКРАИНА»;
 • «Лучший производитель комбикормов 2019» - ООО «ФИДЛАЙФ» (Луганская область)
 • «Инновационный производитель комбикормов 2019» - Летичевский комбикормовый завод ГК «Единство» (Хмельницкая область);
 • «Лучший поставщик сырья для производства комбикормов 2019» - завод по производству премиксов NOVACORE (ООО «Инбел», Днепропетровская область);
 • «Лучший поставщик оборудования и для кормопроизводства 2019» - «Бушхофф Украина» (ООО «Сей Добро», Киевская область)
 • «Лучший руководитель комбикормового завода 2019» - Висхан Исламов, директор Изюмского комбината хлебопродуктов ГПЗКУ (Харьковская область).

Комментируя итоги форума, президент Украинской зерновой ассоциации Николай Горбачев отметил, что это первое массовое событие после нескольких жестких локдаунов, связанных с пандемией коронавируса, и событие долгожданное - зерновики соскучились по живому общениею.

«Безусловно, это самая большая встреча представителей рынка в этом году, которая позволила обсудить многочисленные актуальне вопросы рынка. О качестве профессиональных дискуссий на форуме свидетельствует, с одной стороны, уровень его спикеров, которые являются ведущими специалистами в своих областях, а с другой - уровень участников, среди которых немало руководителей крупных бизнесов. Форум, безусловно, даст новый импульс развитию отрасли», - отметил Николай Горбачев.

В свою очередь управляющий партнер «ПроАгро Групп» Олег Клименко выступил на форуме с предложением превратить его из ежегодного события в постоянно действующую площадку для обмена опытом, продвижения идей, решений и передовых технологий зернового рынка.

Организаторы форума благодарят всем участникам и гостям Grain Storage Forum Elevator 2021. Отдельная благодарность деловым партнерам форума, без которых проведение его было бы невозможным, а именно: элеваторному партнеру - объединенной компании КMZ Industries и «Вариант Агро Строй», инновационном упартнеру - RIELA, официальному партнеру - TORNUM, юридическому партнеру - Юридической Группе EUCON, Генеральному партнеру комбикормового форума - INTER EDINSTVO HOLDING, энергетическому партнеру - UNISOLAR, технологическому партнеру - Sigfox Ukraine, официальному партнеру комбикормового форума - KAHL, партнеру в мире роботехники - Drone.UA, Специальному партнеру комбикормового форума - BIOFARM, Специальному парнеру конференции «Хранение зерна 2021» - KODA, партнеру делового стиля - CREATORE, официальному партнеру конкурса «Элеватор года» - Symbol, партнеру - FIGARO, партнеру - Nemiroff.

Также «ПроАгро Групп» и УЗА благодарят генерального медиа-партнера форума - интернет-издание Elevatorist.com, Генерального информационного партнері – журнал «Судоходство», Эксклюзивного медиа-партнера - журнал LANDLORD.

Отдельная благодарность нашим многочисленным медиа и информационным партнерам, которых в рамках подготовки события насчитывалось более 40 - профильные аграрные издания и ресурсы.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x