Grain Ukraine. Limited Edition 2020

Grain Ukraine. Limited Edition 2020

В Одесі, 10 липня 2020 року, відбулась конференція Grain Ukraine, яка зібрала разом представників бізнес-товариства та держави.

Метою заходу було обговорити останні тренди аграрного ринку, а також розвиток стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій.

Конференція складалась з 4 сесій:

  • Сесія 1: Ринок землі 2020;
  • Сесія 2: Торгова панель;
  • Сесія 3: Інфраструктурна панель;
  • Сесія 4: Фінансова панель.

Інфраструктурної панелі модератором був - Микола Горбачов, президент Української зернової асоціації.

«АМПУ докладає всіх зусиль, щоб "нагнітати" в головах політиків і чиновників високого рівня той факт, що ставка знекровлює розвиток галузі. Є необхідність зниження ставки, в рази, повернення до 30%»,- відповів на питання, як стимулювати розвиток річкових перевезень, Олександр Голодницький, в.о. голови ДП "Адміністрація морських портів України".

Держава, як власник, має спрямовувати гроші, зібрані з перевізників, на розвиток інфраструктури перевезень, на ремонт і модернізацію, а не в національний бюджет, відзначили панелісти заходу.

«Раніше думав, що на річку потрібно пускати всіх. Але побачив, що в країну заводять рейнські баржі 70-х років, непристосовані для наших вод, з обмеженням плавання "L", а при цьому українські верфі стоять порожні »,- відзначив Шота Хаджішвілі, співзасновник і директор компанії «RISOIL S.A.».

В ході спілкування учасники інфраструктурних панелі, як і Торгової, підняли тему захисту державою своєї економіки. Проти лібералізації прапора виступив Андрій Волик: "Румуни не пускають український флот, так чому румунський флот потрібно пускати сюди, запитав він. Це ж стосується акцизу і податків на паливо, які роблять річкові перевезення українським оператором на 30% дорожче, ніж іноземним"

В кінці панелі гравці ринку торкнулися питання роботи екоінспеції.

"Я борець з екологічною інспекцією, але захисник екології", - прокоментував Шота Хаджішвілі, заявивши, що на сьогодні в органі працюють колишні представники силових структур.

"Є постанова Кабміну, номер 670, згідно з яким екоінспеція запрошується тільки, якщо має місце розлив нафти або інше порушення", - відповів Олександр Голодницький. Також він підкреслив, що АМПУ дорожить екологією країни і знаходиться в робочих відносинах з екоінспекцією, але не на шкоду бізнесу. "АМПУ має повертатися обличчям в сторону бізнесу, надавати йому сервіс", - додав чиновник.

Конференція Grain Ukraine проходить з 2016 року - це якісний, новий формат за участю ключових гравців світового агроринку, який забезпечує новий рівень дискусії.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x