Мінінфраструктури ховає фінплан УЗ від депутатів, - "Обозреватель"

Мінінфраструктури ховає фінплан УЗ від депутатів, - "Обозреватель"

Під час звіту в транспортному комітеті Верховної Ради міністр інфраструктури Андрій Пивоварський не зміг представити депутатам фінансовий план "Укрзалізниці" на 2016 рік. Про це повідомляє "Обозреватель".

Згідно з даними видання, профільний міністр пояснив, що всі бажаючі можуть ознайомитися з тим, як планують витрачати додаткові кошти "Укрзалізниці", які Мінінфраструктури збирається залучити за рахунок підвищення тарифів на 15% з 1 березня 2016 року. Фінансовий план нібито представлений на сайті відомства. Однак документа на сторінці міністерства не виявилося. За інформацією "Обозревателя", подібну "забудькуватість" раніше вже демонстрували заступник міністра Микола Снітко і глава "Укрзалізниці" Олександр Завгородній. Вони також стверджували, що до фінплану можуть ознайомитися всі бажаючі, хоча в дійсності чиновники і не збиралися віддавати документ розголосу до його затвердження Кабміном. За інформацією видання, офіційна публікація фінплану дала б привід для звинувачень керівництва "Укрзалізниці" в завищенні витрат, що ускладнило б узгодження документа в Кабміні. Тому документ вирішили не публікувати, одночасно роблячи вигляд, що фінплан в загальному доступі. По словам члена комітету Верховної Ради з питань транспорту Володимира Гусака, для отримання фінплану йому довелося направляти депутатський запит. Парламентарій зазначив, що в документі штучно завищені плановані витрати на закупівлю дизельного палива. Ціни на дизельне паливо знизилися вдвічі, тоді як "Укрзалізниця" запропонувала збільшення витрат на дизельне паливо. Ціни на дизельне паливо закладені дуже високі, особливо при поточних світових тенденціях на ринку нафти і нафтопродуктів, - зазначив Гусак. Нардеп зазначив, що ціни на металопродукцію в останнім часом знизилися і в доларах, і в рублях, і це означає великі приховані резерви для економії коштів. Однак у фінплані це чомусь не показано. "Склалося враження, що цей фінплан спрямований на штучне збільшення витрат для того, щоб обґрунтувати підвищення тарифів", - зазначив Гусак. В результаті звіт уряду був визнаний членами транспортного комітету незадовільним. "Глава Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна акцентувала увагу на необхідності відкритого діалогу між транспортним монополістом і вантажовідправниками, коли сторони чесно демонструють свої позиції і аргументацію. Абсолютно ясно, що продовження гри в фінплан-невидимку точно не сприяє ні відкритості, ні конструктивного діалогу ", - резюмував ізданіе. На минулого тижня Державна регуляторна служба виступила з ініціативою створення робочої групи, яка проаналізувала б, наскільки обґрунтованим є пропоноване Міністерством інфраструктури підвищення тарифів на залізничні перевезення. До вирішення цієї групи проект наказу відомства про підвищення тарифів не буде узгоджений.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x