Експертна рада при Мінінфраструктурі: ми створені щоб кожна проблема знайшла конструктивне рішення

Експертна рада при Мінінфраструктурі: ми створені щоб кожна проблема знайшла конструктивне рішення

Експертна рада при Міністерстві інфраструктури України була створена 22 листопада (Наказ № 402 від 22.11.2017), як тимчасовий допоміжний орган, з питань транспорту та транспортної інфраструктури, для проведення фахових консультацій при Міністерстві інфраструктури України. Перші загальні збори ради пройшли 12 січня 2018 року у приміщенні Міністерства інфраструктури України.

«Наразі, транспортна інфраструктура України переживає важкі часи: немає єдності у поглядах усіх гілок влади  щодо розвитку країни, єдиної стратегії, розуміння що треба робити в першу чергу, а що відкласти на потім, а головне - професійні транспортники почали розчаровуватися у своїй роботі. Тож наше головне завдання об’єднати і мотивувати професіоналів, навіть тих, хто критично настроєний. Разом знайти всі вузькі місця в роботі транспорту та транспортної інфраструктури, пріоритезувати - адже не можна все робити одночасно, дати конструктивні пропозиції щодо розшивки цих проблемних питань і допомогти, у разі необхідності, своїми руками», - коментує мету створення Експертної ради її голова Володимир Наумов. 

На сьогодні озвучені такі проблемні питання галузі як: неузгодженість стратегій між різними міністерствами, відсутність професійного галузевого досвіду у деяких керівників та службовців, нестача професійних кадрів. Декілька Законів України потребують негайного доопрацювання та прийняття Верховною радою України. Але Експертна рада не має на меті замінити Міністерство або забрати на себе роботу – тільки посилити.

Одними з першочергових до обговорення Експертною радою та її Комітетами, є:

 1. Проекти Законів України:
 • Про залізничний транспорт України (реєстр. № 7316 від 17.11.2017);
 • Про внутрішній водний транспорт(реєстр. № 2475а від 08.06.2017;
 • Про внесення змін до Закону України «Про автомобільні дороги» щодо аудиту безпеки автомобільних доріг(реєстр. № 7320 від 17.11.2017);
 • Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу(реєстр. № 7386 від 08.12.2017);
 • Про внесення змін до деяких Законів України щодо приведення їх у відповідність із законодавством Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів(реєстр. № 7387 від 08.12.2017);
 • Про концесію автомобільних доріг(реєстр. № 6766 та № 6767 від 19.07.2017);
 • Щодо автоматичного габаритно-вагового контролю(реєстр. № 7318 та № 7319 від 17.11.2017);
 • Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок»;
 • «Про мультимодальні перевезення»;
 • Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб(реєстр. № 3107 від 15.09.2015);
 • Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні.
 1. Проекти Стратегій:
 •  «Про схвалення Стратегії імплементації положень директив Європейського Союзу у сфері послуг поштового зв’язку та кур’єрських послуг («дорожньої карти»)»;
 •  Проект Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року;
 •  Проект Сталої логістичної стратегії;
 •  Проект Стратегії розвитку морських портів.

Розуміючи всю важкість побудови конструктивного діалогу між усіма представниками галузі й держави, робота ради буде проводитись через галузеві комітети:

 1. Комітет авіаційного транспорту
 2. Комітет залізничного транспорту
 3. Комітет водного транспорту
 4. Комітет автомобільного транспорту
 5. Комітет безпеки на транспорті
 6. Комітет дорожнього господарства
 7. Комітет цифрової інфраструктури та зв'язку.

Членами Комітетів Експертної ради можуть стати усі бажаючі представники інститутів громадянського суспільства, бізнесу, державних підприємств, влади та експерти з питань транспортних галузей. Для цього потрібно лише надіслати електронного листа на адресу Секретаріату Експертної ради при Міністерстві інфраструктури України.*

«Робота комітетів та комунікація їх членів буде відбуватися здебільшого засобами Інтернет та телефонії, це з одного боку вимога часу, а з іншого - ніхто Раду не фінансує, і ми виходимо з тих ресурсів що маємо, - коментує Секретар Експертної ради Юлія Красовська. Звісно, за потреби та при палких дискусіях, щоб прийняти, узгодити рішення і знайти компроміси, ми також будемо зустрічатися в офісах членів Експертної ради, їх організацій та в приміщенні Міністерства».

До членства в Комітети Експертній ради вже були запрошені більш ніж 80 учасників. Серед яких є представники інститутів громадянського суспільства, бізнесу та державних підприємств. До Комітетів Експертної ради приєдналися представники профільних департаментів обласних державних адміністрацій, а саме: Волинської, Чернігівської, Львівської, Хмельницької, Вінницької, Харківської, Дніпровської, Черкаської.  Деякі запрошені приєднаються пізніше, деякі відмовилися від участі, але члени Експертної ради продовжують дискусію щодо їх залучення до співпраці, бо раді потрібні фахівці незалежно від їх політичних уподобань або зневіри.

«Упевнений, що на даному етапі Міністерству інфраструктури не обійтися без Експертної ради, бо вона ставить собі за мету не підтримку кон'юнктурних забаганок політиків, а відродження транспортної галузі й її швидке економічне зростання. Мета дуже чітка та прозора, то ж це дає надію на швидке вирішення болючих для нас питань, - підтримує створення незалежного органу екс в.о. голови правління ДАК "Автомобільні дороги України",  Артем Гриненко, учасник Комітету дорожнього господарства Експертної ради.

 

 * Для того щоб стати членом Комітету Експертної ради потрібно надіслати листа на електрону адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., вказавши наступні дані: ПІБ кандидата в члени Комітету, обраний Комітет Експертної ради та контактні данні (мобільний телефон та e-mail). Одна особа може бути членом не більше двох Комітетів Експертної ради.

На лист щодо членства буде надіслана відповідь з посиланням для заповнення on-line анкети та з інформацією щодо механізму взаємодії.

Електронний реєстр членів Комітетів буде відкритим та буде розміщений на сайті vcrti.com.ua. З реєстру можна буде дізнатися ПІБ члена Комітету та організацію де він працює або яку представляє.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x