Logo
Версія для друку

Презентація дослідження ЦЕС та дискусія щодо залізничного ринку

Презентація дослідження ЦЕС та дискусія щодо залізничного ринку Фото: https://ces.org.ua/

29 листопада, в готелі CITYHOTEL відбулася презентація дослідження ЦЕС та дискусія «Який механізм відкриття залізничного ринку оптимальний для України?».

На презентацію були запрошені представники уряду, Верховної Ради, менеджменту Укрзалізниці, українські та закордонні профільні експерти.

«Зараз ми пропонуємо зробити холдингову компанію, як тимчасовий механізм, але це вирішувати Акціонеру, Верховній Раді, я сподіваюсь, що ми це будемо обговорювати у професійному, спокійному колі без зайвих всіляких спекуляцій. Щодо транспортних та вантажних перевезень, зараз у нас дуже аномальна ситуація , дуже багато вантажу на дорогах. Ми вважаємо, що річковий транспорт не наш конкурент, він наш партнер. Також, у нас дуже багато, ще з Радянської системи, нецільових активів, потрібно вирішувати, як їх можна приватизувати чи комусь передати або як їх відчужити»,- заявив Daniel Bilak, заступник голови Наглядової ради УЗ.

«На сьогоднішній день та система тарифоутворення, яка існує, вона не забезпечує відновленню засобів , ми заробляємо на покриття операційних витрат, ми не заробляємо на капітальне вкладення», - прокоментував Андрій Рязанцев.

До Укрзалізниці завжди багато питань щодо корупції та працівників підприємства. Daniel Bilak відзначив, що : «Боротися с корупцією – дуже легко. Треба ліхтариком світити світло в темних кутках.Кадри - дуже болюче питання. У нас 254 тисячі працівників, і зрозуміло, що без участі профспілки у цьому процесі, на кожному етапі, ми не зможемо нормально перетрансформувати Укрзалізницю. Багато чого залежить від перепідготовки. Ми будемо інвестувати у технології – це дуже важливо. Наші кадри – це найбільш ціна річ, що у нас є».

«Швидкісні перевезення УЗ прибуткові – це показує, що це правильний шлях. Єдине, що зараз квиток співвідноситься з квитком на літак, але це конкуренція, треба вклади в це гроші, але це велика перспектива. Давно обговорювали питання покращення швидкісного сполучення з Одесою, це напевно, такий яскравий приклад, де неможливо розвести вантажні перевезення та пасажирські, тому що те сполучення, яке існує зараз - неактуальне, як для користувача. В такі питання потрібно інвестувати. У Залізниці величезний потенціал, це правильно, що ми відкрито говоримо про ті проблеми, які існують - недофінансування з бюджету, але внутрішніх ресурсів є дуже багато», - заявив Віктор Довгань, радник Міністра інфраструктури України.

Схожі матеріали (за тегом)

Останні з Прес-служба

Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури 2015-2019 (c)