«Ціна має бути змінена в тарифах на залізничний транспорт. Це аксіома!» - Олександр Завгородній

«Ціна має бути змінена в тарифах на залізничний транспорт. Це аксіома!» - Олександр Завгородній

Одним з питань журналіста Едуарда Солодовника, до екс. В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця», Олександра Завгороднього, в ефірі радіо Radio Hayat   було питання про тарифи на Укрзалізниці.

До речі зараз знову створилася дискусія навколо тарифів 25 % до вартості перевезення промислових товарів і таке інше..

Далі пряма мова Олександра Завгороднього:

Можна будь як розмовляти про підвищення тарифів, але ще є одна дуже цікава річ. Залізниця зараз має дуже велику проблему, за рахунок одного виду перевезень вона покриває збитки на інший вид перевезень. Кожного року, майже на 1,5 млрд. грн. не до отримує компенсації за пільговий проїзд пасажирів, за приміський рух, за пасажирські потяги… Якщо ми хочемо більш високий рівень сервісу, то потрібно вкладати гроші в залізницю. Основний чинник, який може дати можливість направити на це цільові кошти - це підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Для прикладу зараз ціна на перевезення в плацкарті із Дніпра до Києва майже 148 грн., на автобусі майже 250 грн., тобто не може така інфраструктура утримуватися за такі гроші, це потрібно розуміти. Але сьогодні залізниця виконує соціальну функцію. Якщо розвивати залізницю, то потрібно прийняти рішення «хто цю функцію повинен виконувати», тоді можна зробити револьверний спосіб фінансування, програми фінансування на окремі види робіт. І є багато подібних прикладів як вивести ситуацію на нормальний рівень. Але ж потрібно розуміти, що кожного року збільшується ціна на електроенергію, ціна на газ. Зараз залізниці України кожного року витрачають на тягу поїздів майже 6,8 млдр. грн. на дизельне пальне і майже таку суму витрачають на електропостачання об’єктів тяги, коливання на 10% вартості послуги – дуже впливає на залізничні тарифи, тому потрібно чітке розуміння, в першу чергу, органу, який регулює ринки НКРЕ тарифами електро та газопостачання, вони повинні бути прив’язанні до тарифів на залізничні перевезення. Якщо піднімається ціна на ці види, якщо є інфляція та вплив дизельного пального на вартість, то ця ціна має бути змінена в тарифах на залізничний транспорт. Це аксіома! 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x