Асоціація «Річки України» провела зустріч з нагоди Міжнародного дня Дніпра

Асоціація «Річки України» провела зустріч з нагоди Міжнародного дня Дніпра

Сьогодні, 15 травня, Асоціація «Річки України» (АРУ) провела зустріч з нагоди Міжнародного дня Дніпра.

На заході був присутній голова Експертної ради при МІУ, голова Ради ГО "ВЦРТІ", - Володимир Наумов. На зустрічі зібралась широка аудиторія людей, котрі працюють на українських річках та мають безпосереднє відношення до цієї галузі – це представники державних органів, бізнеса, незалежні експерти та представники ЗМІ.

Відкривав захід виконавчий директор Асоціації «Річки України», Козаченко Дмитрій Володимирович.

У ході зустрічі відмітили прогрес річкових перевезень по р. Дніпро, яка є найбільшою водною артерією нашої країни.

«За підсумками минулого року вантажоперевезення по Дніпру зросли майже в 10 млн. тонн. Це важливий результат, але вже у цьому році його вдасться збільшити», - повідомив Дмитрій Козаченко.

Також обговорювали і проблеми, які гальмують розвиток річкової галузі. Насамперед – це гостра нестача флоту, здатного вирішувати сучасні завдання.

«Оновлення флоту залежить від розвиненого суднобудування. У нашій країні ця галузь важкого машинобудування перебуває в занепаді. Її відродження це тривалий процес, результати якого проявляються через 5, а частіше – 10 років. Але суднобудування можна назвати одним з двигунів української економіки, здатних дати їй серйозний поштовх для зростання», - прокоментував цю проблему виконавчий директор АРУ.

Ще однією гострою проблемою є застаріла річкова інфраструктура, до якої відносяться шлюзи, мости, причали та інші об’єкти на водних шляхах.

Також обговорили і низку інших проблемних питань, які являються не новими та добре знайомими для всіх, а головне для влади.

У другій частині червня на базі Асоціації «Річки України» планується організувати експертний діалог та спільно напрацювати пропозиції про подальший розвиток галузі.

Довідково

Цього року Міжнародний день Дніпра відзначають 17 раз. Зазвичай у першу суботу липня відзначається день Дніпра – однієї з найспокійніших і величавих рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю). Це свято відзначається з 1995 року на території країн, які перетинає Дніпро.

Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро, які вирішити без активної участі населення, що проживає на берегах річки, неможливо.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x