Державні стивідорні компанії України активно знижують навантаження

Державні стивідорні компанії України активно знижують навантаження

Українські стивідорні компанії державної форми власності за підсумками 1-го кварталу знизили переробку вантажів на 27% до відповідного періоду 2015 року, про що йдеться в матеріалах міністерства. Перероблено 9,3 млн т - на 3,4 млн т менше, ніж роком раніше.

Причина - спад сировинного сегменту, що становить основу завантаження державних стивідорів України. Виробничі фонди цих підприємств складають, головним чином, універсальні перевалочні потужності, розраховані на роботу з низькотарифною насипною сировиною.

Так, перевалка насипних вантажів, що домінують у структурі вантажообігу даного сегменту, впала на 30% (-3 млн т, до 7 млн). Істотний спад відзначений за цілою низкою номенклатур - будівельні вантажі (-38%), вугілля (-35), кокс (-36%), залізорудна сировина (-21%). Помітно впала перевалка в високотарифному сегменті. Так, обсяги тарно-штучних вантажів знизилися на 13%, до 2,3 млн т. Спад носить тотальний характер, у діапазоні від -93% (ліс) до -10% (чорні метали). Ще більш помітно скоротилася наливна перевалка, мінімально представлена ​​в вантажообігу державних стивідорів - на 34%, до 40 тис. тонн. Втричі впала перевалка нафтопродуктів, на 24% - рослинного масла.

За підсумками 2015 року державні стивідорні компанії України мали мінімальне зниження вантажообігу - на 0,3% (до 49 млн т).

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x