Logo
Версія для друку

Для семи причалів Одеського порту відновили паспортні глибини

Для семи причалів Одеського порту відновили паспортні глибини

В Одеському морському порту в понеділок завершили роботи з експлуатаційного днопоглиблення. Про це повідомила прес-служба адміністрації порту.

Як повідомлялося раніше, з 1 квітня в Одеському порту проводяться ремонтні черпання. За словами головного інженера адміністрації порту Олексія Калюжного, подібні роботи в порту не проводилися понад 3 роки. Однак в кінці минулого року була виконана процедура закупівлі послуг через платформу Prozorro і визначено підрядника - ТОВ "СМД-Інвест". Обсяг робіт - 91056 куб м, вартість-22,5 млн. грн.

Роботи в порту проводив спеціалізований караван: багаточерпаковий земснаряд «Дунай», три шаланди та плав кран, оснащений грейфером. Залежно від умов виконання робіт черпання робили або багато черпаковим земснарядом «Дунай», або плавкраном у грейферному режимі й шаландою. Як пояснили у службі головного інженера, існує специфіка черпання біля причалу: їх конструкція не дозволяє використовувати земснаряд. Тому черпання під причалами виконували плавкраном, а потім вантажили грунт на шаланду і відвозили на спеціально відведене підводне звалище.

Нагадаємо, що ремчерпання проводили в Карантинній (3,8,10 причали, операційна акваторія), Військовій (причали 25-26), Хлібній (42-43 причали) гаванях, а також в аванпорту (зовнішній порт, обмежений природними або штучними спорудами.- Ред.). Черпання в фванпорту необхідні для маневрування суден, що заходять або залишають Одеський порт.

В ході робіт підрядник зіткнувся з певними труднощами. Однак незважаючи на несприятливі погодні умови, роботи завершилися в термін - 13 травня.

Схожі матеріали (за тегом)

Останні з Пресс-служба

Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури 2015-2019 (c)