Logo
Версія для друку

Морська пошуково-рятувальної служба відновлює свою діяльність

Морська пошуково-рятувальної служба відновлює свою діяльність

Як повідомляє офіційний сайт Міністерства інфраструктури України, В лютому Уряд Постановою № 158 відновив діяльність Морської пошуково-рятувальної служби, до якої буде також приєднана Морська аварійно-рятувальна служба.

Це продовження роботи Міністерства інфраструктури по відтворенню сучасної системи державного управління у сфері безпеки судноплавства відповідно до світових стандартів та зобов'язань держави прапора, держави порту і прибережної держави.

Новий документ передбачає відновлення функціонування Державної служби морського та річкового транспорту, що об’єднуватиме наступні функції:

  • навігаційно-гідрографічне, гідрометеорологічне, картографічне забезпечення судноплавства;
  • морський зв'язок, глобальна система зв'язку під час лиха і лоцманське, буксирне, льодове проведення та регулювання руху суден;
  • система реагування та ліквідації аварійних забруднень морського середовища;
  • система підготовки та перепідготовки фахівців для морської галузі, а також органів і підприємств, які провадять діяльність із забезпечення безпеки судноплавства тощо.

Таким чином створюється єдина ефективна система пошуку та рятування на морі, що вкрай важливо з огляду на нещодавню аварію з судном «Іволга», що призвела до загибелі 20 осіб 17 жовтня 2015 року.

Схожі матеріали (за тегом)

Останні з ВЦРТІ

Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури 2015-2019 (c)