Україна з’єднає Індію та Скандинавію

Україна з’єднає Індію та Скандинавію

У вересні Комітет Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури розглядав на засіданні питання відновлення водного сполучення проект Е-40, який передбачає створення річкового шляху від Балтійського до Чорного моря через річки Вісла, Західний Буг, Прип'ять і Дніпро. Його протяжність складатиме більше 2 тис. км. У реалізації проекту, який може зв’язати Скандинавію та Індію повинні взяти участь Польща, Білорусь і Україна.

«За 14 років жодного зрушення у відновленні водного сполучення Дніпро-Прип'ять. Незважаючи на очевидні економічні і геополітичні вигоди проекту Е-40, зрушень нуль!», - заявив секретар комітету Геннадій Вацак.

На сайті "Сегодня" зазначено, що маршрут Е-40 принесе Україні економічні вигоди. Зокрема, відновлення E-40 пожвавить торгівлю між Польщею, Білоруссю і Україною: одна баржа на 900 тон замінює 18 вагонів або 45 вантажівок на 20 тон. За підрахунками експертів, Україна може отримувати 27 млн ​​доларів на рік від вантажоперевезень по річках.

"До сих пір маршрут не виконувався з політичних причин. Але Балто-Чорноморський коридор - виграшний для України, враховуючи наше географічне розташування. В майбутньому він може стати Скандинаво-Індійським коридором. Зв'язати Скандинавію і Індію - дуже привабливий напрямок.", - сказав експерт з економічного аналізу та транспортну інфраструктуру Українського інституту майбутнього Ярослав Пилипчук.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x