Юрій Лавренюк розповів, скільки доходів принесе бюджету концесія портів Ольвія і Херсон

Юрій Лавренюк розповів, скільки доходів принесе бюджету концесія портів Ольвія і Херсон Фото: https://www.ukrinform.ua/

Концесійними проектами ДП «Стивідорна компанія Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт» зацікавилися 46 компаній, в тому числі 11 іноземних. Про це в ефірі NewsOne повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк.

«Верховна Рада прийняла в другому читанні закон про концесію, ми аплодуємо стоячи всім, хто брав участь у його розробці. Я впевнений, що президент найближчим часом його підпише. Концесія — це єдиний шлях до зростання морської галузі», — сказав Юрій Лавренюк.

Він нагадав, що концесійний проект в порту «Ольвія» передбачає інвестиції в портову інфраструктуру в сумі 17,3 млрд грн і розрахований на 35 років. За цей час до бюджетів усіх рівнів буде перераховано близько 58 млрд грн податків і зборів. «Зараз, наприклад, порт відраховує до бюджету набагато менше коштів. При цьому головне що підприємство залишається державним. Концесіонер через 35 років повинен передати його в управління державі», — додав заступник міністра.

Концесійний проект в Херсонському порту передбачає передачу його майна в концесію терміном на 30 років і інвестиції в портову інфраструктуру на рівні 1,5 млрд грн. Надходження до бюджетів очікуються на рівні 14,5 млрд грн.

Нагадаємо, 1 жовтня в Одесі міністр інфраструктури Владислав Криклій презентував концесійні проекти в морських портах Ольвія і Херсон представникам міжнародних організацій, українським та іноземним інвесторам.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x