Знос інфраструктури державних стивідорних компаній України досяг 80%

Знос інфраструктури державних стивідорних компаній України досяг 80%
Міністерство інфраструктури України констатувало наростаючий знос основних фондів державних стивідорних компаній.
Така оцінка презентована в ході круглого столу «Приватизація державних стивідорних компаній. Шляхи залучення міжнародних і українських інвесторів в портову інфраструктуру» за участю представників профільних міністерств - Мінінфраструктури і Мінекономіки.
За оцінкою Мінінфраструктури, показник зносу інфраструктурних фондів державних стивідорних компаній на сьогодні досяг 80%. Причиною МІУ вказало державний статус потужностей, що перешкоджає залученню інвестицій в оновлення і розвиток. Основу перевалочних потужностей державних стивідорних компаній України становлять універсальні (неспеціалізовані) перевантажувальні комплекси, орієнтовані на роботу з низькотарифними вантажами. У структурі вантажообігу даного сегмента також домінують низькотарифні вантажі - вугільно-рудні (понад 50% за підсумками січня-лютого 2016 року) і будівельні (ще 15%). У поточному році державні стивідори демонструють найбільш серйозне зниження завантаження - понад 30% за січень-лютий (для порівняння: спад вантажообігу приватних стивидорів України за даний період склав менше 5%).
«Україна є чи не єдиною країною в Європі, де до сьогодні працюють державні стивідорні компанії. В економічно розвинених країнах стивідорна діяльність є приватною. Українські державні стивідорні компанії переживають складні часи. Обсяг перевезень вантажів скоротився зважаючи на економічну кризу і конкуренцію з боку Румунії і Туреччини. Крім того, державні стивідори втрачають позиції, конкуруючи з приватними українськими стивідорами. У 2015 році державні стивідорні компанії обробили близько 30% всіх вантажів - а колись цей показник досягав 100%. Державні стивідори програють приватним стивідорам в гнучкості ціноутворення, в можливостях оптимізації витрат і можливості залучення інвестицій», - зазначено в матеріалах Мінекономіки.
За оцінкою, оприлюдненою Мінінфраструктури, інвестиційні потреби державних стивідорних компаній на оновлення фондів досягли $ 2 млрд. «Однак таких коштів немає сьогодні ні у держави, ні у самих компаній», - констатувало МІУ.
вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x