Аналітика економіко-технічного стану АТ «Укрзалізниця»

Аналітика економіко-технічного стану АТ «Укрзалізниця»

На сьогоднішній день після аналізу ситуації та звітності АТ «Укрзалізниця», було зафіксовано найгірші показники діяльності підприємства з 2014 року.

Показник обсягу перевезень за 2018 рік залізничним транспортом був найгіршим з 1999 року та склав 322 млн. тон вантажів. Загальне недоотримання доходу за 2018 рік, орієнтовно, більш ніж 19 мільярдів гривень. У 2019 році спостерігається подальше падіння обсягів перевезень залізничним транспортом. АТ «Укрзалізниця» на 2019 рік було заплановано перевезти 334 млн тон вантажу, фактично в 2019 році перевезення вантажів складе 306 млн тон, що призведе до недоотримання доходу більше ніж 24 млрд гривень.
Загальна втрата за 2016-2019 роки складе майже 57 мільярдів гривень від невиконання виробничих завдань по перевезенню вантажів.
Відносно технічного стану інфраструктури та рухомого складу, то він знаходиться в катастрофічному стані, а перспективи відновлення при такому підході керівництва до фінансування капітальних вкладень та ремонтів відсутні. Згідно програми стратегічного розвитку АТ «Укрзалізниця» на 2017-2020 роки, у 2019 році, заплановано придбання 80 пасажирських вагонів та 6700 вантажних вагонів. Фактично придбано 0.

За інфрмацією ЦТС, станом на 28 вересня 2018 року. Середній вік вантажних вагонів дорівнювався 31 року для тепловозів та 40 рокам для електровозів. 

1058
В поточному році АТ «Укрзалізниця» визнала більше 100 мільйонів штрафних санкцій за несвоєчасну доставку вантажів, сума цих збитків не є остаточною, але вся буде сплачена вантажовідправникам.
Вкрай негативний стан справ в АТ «Укрзалізниця» є маркером неефективної роботи топ менеджменту підприємства, при тому, що кількість центрального адміністративного апарату у 2016 році складала 1400 осіб. Сьогодні в центральному адміністративному апараті – 50 департаментів і 2400 працівників.Загальна сума витрат на центральний адміністративний апарат Укрзалізниці в м. Києві складає 1,4 млрд гривень на рік. З них 13 директорів директоратів отримують 25 млн гривень на рік.
Якість кадрової політки, стала наслідком не тільки широкомасштабних акцій протесту профспілок, а й призвела до того, що за 2018-2019 роки з Укрзалізниці звільнилося більше 30 тисяч працівників.

Наглядова рада, забовязана в найкоротші строки розглянути проблему неефективного менеджменту АТ "Укрзалізниця". Саме для того, щоб недопустити руйнування залізниці з найкращих експертів різних галузей економіки була зібрана Наглядова рада . 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x