Одержувачі компенсації за вагони-зерновози можуть возити тільки своє зерно, та не можуть здавати їх в оренду - роз'яснення

Одержувачі компенсації за вагони-зерновози можуть возити тільки своє зерно, та не можуть здавати їх в оренду - роз'яснення

Національний комітет розвитку промисловості з метою перешкоджання від неналежного використання державної допомоги має намір підготувати зміни до постанови уряду, якою агровиробникам дозволена 25%-ва компенсація з держбюджету за придбані у вітчизняних виробників вагони-зерновози. Про це інформує агентство "Інтерфакс -Україна".

"Відповідні зміни будуть ґрунтуватися на позиції Антимонопольного комітету України (АМКУ), згідно з якою використання вагона, за який отримано компенсацію з держбюджету, для надання послуг іншим аграріям з перевезення їх зерна не відповідає принципам закону про держдопомогу суб'єктам господарювання", - повідомили в секретаріаті Нацкомітету.

Необхідність внесення таких змін продиктована, зокрема, тим фактом, що на сьогодні аграрії не проінформовані про це роз'яснення АМКУ, яке було дано на депутатський запит виконавчого директора Нацкомітету Анатолія Гіршфельда.

Посилаючись на позицію АМКУ, А. Гіршфельд, заявляє: придбані в рамках програми часткової компенсації вагони можуть бути використані аграріями виключно для перевезення зерна власного виробництва з одного місця в інше для першого продажу. У разі ж надання агровиробників послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом продукції не власного виробництва, вони підпадають під дію закону про держдопомогу і про них окремо необхідно повідомити АМКУ.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів погодив порядок використання коштів за програмою держпідтримки сільськогосподарських виробників, зокрема, дозволив компенсацію 25% вартості вагонів-зерновозів. Згідно з відповідною постановою уряду, витрати на закупівлю зерновозів компенсуватимуть з 1 січня 2019 року.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x