Уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік

Уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік

Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік. Він передбачає загальні доходи компанії – 93 млрд грн та значні інвестиції в оновлення рухомого складу та інфраструктури. Про це повідомила прес-служба АТ "Укрзалізниця".

«Незважаючи на кризу, яка викликана COVID-19, на цей рік заплановані значні інвестиції у розвиток компанії. Після затвердження фінплану маємо надолужити втрачене по капітальним інвестиціям. Серед основних проєктів: початок великої електрифікації залізниць – це ділянки Долинська – Миколаїв та Ізов – Держкордон, закупівля великої партії пасажирських вагонів за кошти виділені з Держбюджету, модернізація локомотивів та ремонт вантажних вагонів. Дякую Уряду та нашим партнерам за підтримку фінплану», – зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Фінансовим планом Укрзалізниці на 2021 рік передбачено дохід компанії в сумі 93 млрд грн, прибуток на рівні 3,6 млрд грн. Так, лише за рахунок реалізація металобрухту компанія планує отримати – 1,5 млрд грн, від відчуження непрофільних активів – 1,9 млрд грн та від списання необоротних активів – 1 млрд грн.

До Державного та місцевих бюджетів компанія планує перерахувати 24,7 млрд грн податків та зборів. План по капітальним інвестиціям – 27 млрд грн. Обсяги вантажних перевезень планується збільшити на 1,7% до 306,4 млн тонн.

Більшість капітальних інвестицій буде спрямовано на оновлення залізничного рухомого складу (придбання нового, модернізацію й капітальний ремонт наявного парку), підвищення пропускної здатності вузьких місць в інфраструктурі, а також кошти спрямовуватимуться на ремонт та модернізацію колій. Зокрема, планується придбати близько 80 пасажирських вагонів, оновити близько 23,5 тис. вантажних вагонів, 451 пасажирський вагон, 2 швидкісні електропоїзди Škoda, 318 локомотивів, 76 секцій моторвагонного рухомого складу, 6 дизель-поїздів та 3 рейкові автобуси. Також фінпланом збільшені обсяги ремонтів рухомого складу для підтримання робочого парку.

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x