В Міністерстві інфраструктури України відбулось спільне засідання Комітетів Експертної ради

В Міністерстві інфраструктури України відбулось спільне засідання Комітетів Експертної ради

Участь у спільному засіданні прийняли члени двох Комітетів Експертної ради при Міністерстві інфраструктури України (Комітет автомобільного господарства та Комітет безпеки на транспорті) та представники Міністерства інфраструктури, а саме начальник Управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Антон Щелкунов, директор Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Віктор Сасін, а також В’ячеслав Дідківський перший заступник голови Укртрансбезпеки.

На розгляд Експертної ради при Мінінфраструктури було винесено ряд питань, серед яких створення електронного кабінету перевізника на базі Державної служби з безпеки на транспорті, а також питання медичних протипоказань для водіїв. 

Про створення порталу «Е- кабінет перевізника» та модернізацію «Єдиної інформаційної системи Укртрансбезпеки» члени Комітетів Експертної ради заслухали доповідь представника служби, який запевнив, що договір про створення такого електронного ресурсу вже підписано між ними та Державним агенством з питань електронного урядування, в рамках проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS)». Впровадження електронних сервісів заплановано до кінця 2018 рокцу, при цьому на безоплатній основі для державного бюджету України, оскільки фінансування створення електронної системи для перевізників здійснюється закордонними фондами. В свою чергу члени Експертної ради нагадали держслужбовцю, що цей кабінет обіцяють створити вже близько двох років і що всі чекають на результат.

Питання медичних показників для допуску до керування транспортними засобами спричинило бурхливе обговорення у суспільстві та отримало негативні відгуки від українців. Перелік «медичних заборон» викликав непорозуміння і серед експертного середовища Мінінфраструктури. Присутній представник МОЗу повідомив, що перед засіданням Експертної ради даний проект наказу був знятий з громадського обговорення, через негативні настрої у суспільстві, але в той же час просив зрозуміти, що застосування переліку протипоказань для українських водіїв лише питання часу. Пояснення цьому Директива ЄС, у якій наведено такий перелік «заборон» для водіїв.
Голова Експертної ради Володимир Наумов зазначив, що Директиви Євросоюзу передбачають лише основні умови для держав-учасниць, тому вітчизняне законодавство повинно базуватись на європейських принципах, але коригуватись в залежності від потреб населення певної країни. «Не потрібно просто робити переклад українською Директив ЄС, необхідно адаптувати їх під наші умови, інакше будуть нормативні акти, які знову не можливо буде виконувати» - зазначив він. 

На спільному засіданні Комітетів Експертної ради було також вирішено декілька організаційних питань.

Члени Комітету автомобільного транспорту Експертної ради обрали  Сотнікова Олега Леонідовича головою Комітету, а також були обрані два заступника  - Щипков Роман Євгенійович та Житінський Ігор Юрійович.

Нагадаймо, на попередньому засіданні Комітету безпеки на транспорті було обрано головою Комітету Папірового Юрія Миколайовича, та заступником голови комітету - Станіслава Гвоздікова.

 

Спільне засідання Комітетів Експертної ради

 

вгору

При повному або частковому відтворенні матеріалів пряме гіперпосилання на www.vcrti.com.ua обов'язкове! Сайт є Засобом масової інформації відповідно до діючого законодавства. 

Підписатся на оновлення

Всі матеріали опубліковані в категорії "Блог" є особистими думками авторів і не є офіційними позиціями Всеукраїнського центру реформ транспортної інфрастркуткури. Всі матеріали опубліковані в категорії "Від редакції" є офіційною позицією Всеукраїнського центру реформ транспортної інфраструктури.

×

Читайте нас у Telegram!

Дізнавайтесь про події у сфері транспорту та інфраструктури одним із перших.

icon128 2x